Czym kierować się przy wyborze kancelarii prawnej z Poznania?

Czym kierować się przy wyborze kancelarii prawnej z Poznania?

Na terenie województwa wielkopolskiego działa sporo adwokatów podejmujących się prowadzenia różnych spraw. Część z nich przyjmuje w kancelarii wyłącznie osoby prywatne, a inni specjalizują się głównie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Właśnie dlatego tak ważne jest zapoznanie się z ofertą lokalnych firm prawniczych. Sprawdź, jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem współpracy z prawnikiem.

Jakie są główne specjalizacje wielkopolskich kancelarii?

Zakres usług, świadczonych przez poznańskich adwokatów, może się różnić, jednak najczęściej firmy prowadzą sprawy oraz konsultacje z zakresu prawa:

  • cywilnego (m.in. pomoc związana z odszkodowaniami i windykacją należności),
  • karnego i karno-skarbowego,
  • gospodarczego (bieżąca obsługa firm),
  • rodzinnego (m.in. sprawy rozwodowe, alimentacyjne oraz o podział majątku),
  • administracyjnego,
  • nieruchomości,
  • spadkowego,
  • spółdzielczego,
  • pracy (m.in. rozwiązywanie sporów na linii pracodawca — podwładni, wsparcie przy sprawach o mobbing czy dyskryminację pracowników).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru prawnika?

Poszukiwania warto rozpocząć od sprawdzenia zakresu proponowanego wsparcia. Ma to szczególne znaczenie gdy chodzi o poprowadzenie sprawy z zakresu prawa medycznego lub autorskiego, przeprowadzenie analizy umowy kredytu we frankach czy wszczęcie procedury upadłościowej. Nie każda kancelaria adwokacka w Poznaniu zajmuje się powyższymi przypadkami. Kolejny krok to oczywiście zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów. Tego typu informacji najlepiej szukać na miejskich forach oraz w mediach społecznościowych. 

Jakie czynności wykonuje adwokat?

Poza samym udzielaniem porad prawnych (stacjonarnie lub w formie zdalnej) i przygotowywaniem dokumentów procesowych czy analizowaniem umów przedstawiciele kancelarii mogą także uczestniczyć w przesłuchaniach prowadzonych przez organy ścigania, mediacjach i rozprawach sądowych. W przypadku współpracy z firmami prawnicy zajmują się bieżącymi sprawami przedsiębiorstwa oraz wspierają klientów podczas negocjacji biznesowych czy prowadzonych kontroli skarbowych lub z ZUS.