Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Sprawy rodzinne — jak wygląda pomoc adwokata z Warszawy?

Sprawy rodzinne — jak wygląda pomoc adwokata z Warszawy?

Sprawy znajdujące swój finał na sali sądowej nigdy nie są łatwe —  gdyby tak było, sądowe rozstrzygnięcia nie byłyby potrzebne. Można jednak uznać, że do szczególnie trudnych postępowań należą sprawy z zakresu prawa rodzinnego, między innymi ze względu na ich delikatność. Sprawdź, jak w tym zakresie pomaga adwokat z Warszawy.

Sprawy rodzinne to nie tylko rozwody

Na pewno najlepiej kojarzonymi sprawami z zakresu prawa rodzinnego są rozwody, gdyż takie postępowania są obecnie coraz częstsze. Rozwodzący się małżonkowie często muszą też podzielić wspólny majątek oraz opiekę nad potomstwem. We wszystkich tych sprawach można korzystać ze wsparcia prawnika. Choć jest to nieobowiązkowe, w praktyce mało kto decyduje się z tego zrezygnować i samodzielnie dbać o swoje interesy. Nic dziwnego, sprawy takie są poważne, ważne i mają wpływ na dalsze życie, nie tylko samych małżonków, ale też, a raczej przede wszystkim, ich dzieci.

Jednak do zakresu prawa rodzinnego wliczają się też inne postępowania, dotyczące na przykład separacji, władzy rodzicielskiej czy nawet ustalenia bądź wykluczenia ojcostwa. W przypadku władzy rodzicielskiej w grę wchodzi pozbawienie jej osób, które nie wywiązują się z obowiązków, jakie nakłada na nie rodzicielstwo czy np. dopuszczają się przemocy. Władzę można też ograniczyć lub przywrócić ją osobom, które podjęły odpowiednie działania mające na celu poprawę sytuacji.

Alimenty nie tylko na dzieci

Warto pamiętać o tym, że alimenty mogą być przyznawane nie tylko na dzieci. Takie świadczenia najczęściej dotyczą osób, które nie mieszkają ze swymi pociechami i w ten sposób wspierają drugą stronę w ich wychowaniu, partycypując w kosztach. Jednak w szczególnych przypadkach sąd może też orzec alimenty na byłego współmałżonka, na przykład kiedy nie jest on w stanie sam się utrzymać czy też rozwód z winy drugiej strony zagraża znacznym obniżeniem jego statusu finansowego. O takiej możliwości rozwodzące się osoby dość często zapominają, gdyż nie jest to powszechne w Polsce rozwiązanie.

Wsparcie adwokata z Warszawy

We wszystkich takich sprawach, oraz innych, jakie zaliczane są do prawa rodzinnego, można skorzystać z pomocy, jaką oferuje adwokat z Warszawy, specjalizujący się w tej dziedzinie prawa. Może pomóc obrać odpowiednią strategię czy uzyskać alimenty, nie tylko na dzieci, ale też na klienta jeśli będzie taka możliwość.