Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Odżywka na przyrost mięśni — warto czy nie?

Odżywka na przyrost mięśni — warto czy nie?

Suplementy diety przeznaczone dla osób ćwiczących, chcących budować masę mięśniową, nikogo już nie dziwią. Nie wszyscy jednak wierzą w ich moc, niektórzy też obawiają się, że sięgnięcie po takie środki nie będzie bezpieczne. Można poza tym zastanawiać się, czy w ogóle warto, bo może takie same efekty da się uzyskać bez tego rodzaju wsparcia? Przeczytaj tekst, by dowiedzieć się, jak to jest w przypadku odżywek na przyrost mięśni.

Odżywka na przyrost mięśni —  dla kogo?

Każda osoba zaczynająca ćwiczyć z myślą o poprawie wyglądu swojego ciała na pewno ma własne preferencje dotyczące tego, jak chce wyglądać. Niektóre osoby chcą mieć szczupłe ciało, pozbawione zbędnej tkanki tłuszczowej i tylko lekko zarysowane mięśnie —  dotyczy to zwłaszcza kobiet. Panowie zaś najczęściej nie pogardziliby rozbudowaną muskulaturą, im większą, tym lepiej, a jeśli chodzi o przyszłych kulturystów, muszą osiągnąć taki efekt. Odżywka na przyrost mięśni jest w takich przypadkach niezbędna, gdyż do budowania masy mięśniowej organizm potrzebuje ogromnych ilości składników budulcowych, na czele z białkiem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duże jest na nie zapotrzebowanie — niemożliwe jest pokrycie go tylko za pomocą diety. Okazuje się zatem, że sama dieta, nawet wysokobiałkowa, i choćby najcięższe treningi, to za mało kiedy chce się zachwycać mocno rozbudowaną muskulaturą.

Po co warto sięgnąć?

Suplementy diety mające wspierać budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej to najpopularniejsze środki dla sportowców, obok spalaczy tłuszczu, przy czym ten drugi efekt, czyli spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, można uzyskać we własnym zakresie łatwiej niż budowanie mięśni. Bez suplementów zatem trudno się obyć, a przy tym trzeba wiedzieć, co wybierać. Na pewno nie można sięgać po przypadkowe środki, gdyż w najlepszym razie mogą nie zadziałać, a w najgorszym —  mogą zaszkodzić. Najlepszym miejscem na tego rodzaju zakupy zawsze będzie zaufany sklep, z wysokiej jakości asortymentem.

Imponująca muskulatura na wyciągnięcie ręki

Każdy może zyskać ciało, o jakim marzy, wystarczy tylko nieco samozaparcia i odpowiednich działań. Odpowiednia suplementacja jest jednym z niezbędnych elementów —  trudno jest zbudować silne, wydatne mięśnie bez niej.