Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Odżywka na przyrost mięśni, spalacz tłuszczu i co jeszcze? Po co warto sięgnąć, pracując nad sylwetką?

Odżywka na przyrost mięśni, spalacz tłuszczu i co jeszcze? Po co warto sięgnąć, pracując nad sylwetką?

Choć w obecnych czasach coraz ciężej jest osiągnąć i utrzymać szczupłą, atrakcyjną sylwetkę, kanon piękna bynajmniej się nie zmienia, co dotyczy zarówno ciał kobiecych, jak i męskich. Trudno znaleźć kogoś, kto chciałby mieć nadmiar tkanki tłuszczowej, pożądane są też lekko lub mocniej zarysowane mięśnie. W osiągnięciu takich efektów mogą pomóc odpowiednie suplementy. Dowiedz się, po co warto sięgnąć.

Suplementy dopasowane do potrzeb

Zanim sięgnie się po dowolne suplementy, trzeba określić swoje potrzeby lub potrzeby swojego organizmu. W przypadku chęci poprawy wyglądu jest to dość proste —  mając sporo tłuszczu trzeba go spalić, część zamieniając też na mięśnie. Rzecz jasna, panowie zwykle nie zadowalają się tak subtelnym efektem jak panie —  marzą o rozbudowanej muskulaturze. W takich przypadkach niezbędna jest odżywka na przyrost mięśni, zawierające przede wszystkim duże ilości białka, gdyż organizm musi mieć z czego budować tkankę mięśniową —  same treningi nie wystarczą.

Poza tym przydać mogą się takie suplementy jak na przykład środki dodające energii, zmniejszające łaknienie (kiedy ma się wiele nadprogramowych kilogramów do redukcji, a ciężko jest wytrwać na diecie) czy przeciwnie, pobudzające apetyt, jak peptydy, stosowane w czasie, kiedy chce się nabrać masy, a następnie zamieniać tłuszcz na mięśnie. Przydać mogą się też boostery testosteronu, zwłaszcza panom zauważającym wyraźne objawy spadku poziomu tego hormonu, jak osłabienie, zmęczenie i pogorszenie libido. Godne polecenia są także kompleksy witamin i minerałów, które dbają o zdrowie organizmu, właściwy poziom energii, regenerację i pozwalają uzupełniać poziom ważnych substancji.

Skorzystaj z porady

Jasne jest, że osoby przystępujące do ćwiczeń, niebędące na przykład kulturystami, nie mają fachowej wiedzy na temat tego, czego w danej sytuacji potrzebuje organizm ani nie orientują się w środkach dostępnych na rynku. Korzystając z usług dobrego sklepu zaś można nie tylko zaopatrzyć się w wysokiej jakości, bezpieczne i skuteczne specyfiki, ale też uzyskać fachową poradę w zakresie ich doboru.