Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Komu udzielane są rozwody w Katowicach? Kancelaria adwokacka odpowiada

Komu udzielane są rozwody w Katowicach? Kancelaria adwokacka odpowiada

Czy powód rozpadu małżeństwa ma znaczenie w sądzie? Okazuje się, że tak. Ma wpływ na czas trwania postępowania i treść pozwu rozwodowego. Sprawdź, kto i kiedy decyduje się na rozwody z orzekaniem o winie.

Rozwód z winy partnera

W niektórych sytuacjach mąż lub żona oskarża swojego małżonka o spowodowanie rozpadu związku. Najczęściej chodzi o przemoc lub zdradę. Jakich porad związanych z orzekaniem o winie może udzielić kancelaria adwokacka? Rozwody w Katowicach  udzielane są nawet po trzech miesiącach od złożenia pozwu. Dotyczy to jednak najprostszych rozpraw, gdzie:

  • małżonkowie zgadzają się ze sobą i są skłonni do kompromisu,
  • zostają przedstawione niepodważalne dowody,
  • nikt nie ubiega się o apelację.

Jeśli zależy Ci na szybkim uzyskaniu wyroku, rozpocznij od mediacji z partnerem lub partnerką i spróbuj wypracować kompromis. Jeśli się to nie uda, możesz skorzystać z usług adwokata, który opracuje strategię dalszego postępowania.

Adwokat rozwodowy

Do orzekania o winie potrzebne są dowody, takie jak zdjęcia, nagrania video, obdukcje lekarskie, zeznania świadków i wyciągi z konta bankowego. Jeżeli druga osoba dopuściła się przemocy i stanowi niebezpieczeństwo dla rodziny, można dodatkowo postarać się o ograniczenie lub całkowite pozbawienie jej praw rodzicielskich. Wskazaniem do orzeczenia o winie jest uzależnienie od alkoholu lub środków psychoaktywnych. Wielu małżonków dochodzi jednak do kompromisu i rezygnuje z wyznaczania winowajcy. Wówczas należy złożyć pozew o rozwód za porozumieniem stron.

Kancelaria prawna w Katowicach

Planujesz rozstanie z mężem lub żoną? Dopełnij odpowiednich formalności. Złóż pozew o rozwód i uzgodnij wszystkie kwestie związane z zakończeniem związku, takie jak podział wspólnego majątku, ustalenie miejsca zamieszkania dzieci i harmonogramu spotkań z rodzicami.