Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Technologie

Jakie zalety ma druk cyfrowy etykiet?

Jakie zalety ma druk cyfrowy etykiet?

Wygląd produktów ma duże znaczenie. Chcesz wyprodukować ładne i praktyczne etykiety, które będą przyciągać wzrok klientów? Wykorzystaj druk cyfrowy. Dowiedz się, jakie są zalety tego rozwiązania i gdzie kupować drukarki cyfrowe.

Znaczenie etykiety

Każda etykieta ma wiele funkcji. Po pierwsze, służy do znakowania i kodowania towarów, co jest szczególnie istotne w ich magazynowaniu oraz wysyłce. Po drugie, przekazuje klientom informacje na temat sposobu użycia danego produktu, jego składu, kraju pochodzenia oraz zgodności z normami europejskimi. Dobrze wykonane etykiety pełnią również funkcje marketingowe. Pozwalają wyróżnić się wśród konkurencji oraz stanowią element budowania wizerunku marki. Warto postarać się, by były spójne z prowadzoną strategią reklamową i dopracowane pod kątem detali. Zamieszczone informacje powinny być czytelne. Można wzbogacić je starannie zaprojektowaną grafiką, hasłem reklamowym i logo firmy.

Wysokiej jakości etykiety są odporne na ścieranie, nie bledną pod wpływem promieniowania UV i mają wyraziste barwy. Taki efekt można osiągnąć przy zastosowaniu druku cyfrowego. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę rodzaj wykorzystywanych materiałów, cechy projektu graficznego i wydajność drukarki.

Zalety druku cyfrowego

Przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych technologii druku. Wśród tradycyjnych urządzeń można wymienić drukarki offsetowe, sitowe i fleksograficzne. Przeznaczone są one jednak do oznaczania dużych nakładów produktów. Druk cyfrowy etykiet znacznie lepiej sprawdza się do wytwarzania spersonalizowanych, dekoracyjnych oznaczeń. Nie ma konieczności posługiwania się specjalistycznymi formami. Nadaje się do pracy na różnych materiałach, w tym między innymi papierze, szkle, metalu, folii, plastiku i drewnie. Przy zakupie drukarki trzeba zwrócić uwagę na jej funkcje i zastosowanie. Dobry sprzedawca doradzi, jaki model wybrać oraz pomoże spersonalizować urządzenie poprzez dołączenie do niego dodatkowych modułów i nowego oprogramowania.

Wyraziste barwy i trwałość oznaczeń

Już wiesz, dlaczego warto zdecydować się na cyfrowe drukowanie etykiet. Postaw na nowoczesne technologie, dzięki którym tanio oznaczysz niewielkie partie produktów. Zadbaj o wygląd oferowanych klientom artykułów. W ten sposób zachęcisz ich do zakupu i pozytywnie wyróżnisz się wśród konkurencyjnych firm.