Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Jakie są zalety generowania leadów b2b? Co może zyskać Twoja firma, gdy zlecisz tę usługę?

W branży marketingowej coraz częściej podkreśla się zalety tej techniki. Generowanie leadów b2b przynosi firmom wiele korzyści. Jednak efektywność tej metody warunkuje rozsądne jej stosowanie. Czym jest ten proces? Na co powinien zwrócić uwagę specjalista? Jakie są plusy tej formy promowania przedsiębiorstw w sieci? Sprawdź!

Budowanie bazy zainteresowanych klientów

Celem tej techniki jest stworzenie bazy klientów, którzy wykazują potencjalne zainteresowanie ofertą danego podmiotu. Tym, co wyróżnia strategię generowania leadów b2b, jest zachęcanie odbiorców do pozostawienia do siebie kontaktu, co pozwoli na nawiązanie interakcji między sprzedawcą a potencjalnym kupcem.

Może to się odbywać na różne sposoby. Wśród niektórych z nich można wyróżnić:

  • umieszczenie komentarza pod wpisem,
  • napisanie e-maila,
  • komunikację z botem,
  • telefon od klienta. 

Specjalista dąży do osiągnięcia tego przez stosowanie specjalnych narzędzi, jak np. przycisk „call back widget” czy wdrażanie reklam typu Ads, prowadzenie kampanii e-mailingowych, działań SEO oraz wykorzystywanie content marketingu. 

Na co zwracać uwagę? 

Kluczem do sukcesu jest personalizowanie komunikatów. Treści wysyłane do odbiorcy muszą być sformatowane pod jego oczekiwania, zainteresowania i odpowiadać jego potrzebom. Dzięki temu można nie tylko zwrócić uwagę klienta i wzbudzić w nim zainteresowanie ofertą, ale także zbudować poczucie zaufania wobec danej firmy. 

Zalety

Największym plusem, jaki ma generowanie leadów b2b, jest oczywiście stworzenie bazy danych składającej się z wielu podmiotów biznesowych, których właściciele będą potencjalnie chętni do skorzystania z oferty. Dzięki temu można podjąć działania, które umożliwią zwiększenie sprzedaży, a tym samym poprawienie sytuacji finansowej firmy. To także szansa na zbudowanie rozpoznawalności marki. 

Jak nie popełniać błędów przy generowaniu leadów? 

Najistotniejsze jest, by unikać przypadkowego działania i kierować swoje komunikaty do dobrze sprofilowanych klientów. Nie jest to łatwe, wymaga umiejętności korzystania z narzędzi, a także wiedzy dotyczącej targetowania odbiorców. Dlatego korzystnie jest zatrudnić fachowców.