Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Sprzęt AGD

Jak wybrać dripper, aby uzyskać mocny napar kawowy?

Jak wybrać dripper, aby uzyskać mocny napar kawowy?

Amatorzy mocnej, aromatycznej kawy znają wiele sposobów parzenia zmielonych ziaren kawowca. Wielu z nich z rozmysłem broni się przed zakupem ekspresu ciśnieniowego, gdyż w procesie przygotowania tego napoju cenią sam rytuał i możliwość uzyskania dokładnie takiej mocy i takiego smaku, o jakim marzą. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób mogą uzyskać taki napój, przeczytaj tekst poniżej!

Jak zaparzyć dobrą kawę bez ekspresu?

Jest wiele sposobów na to, by uzyskać napar kawowy zgodny z oczekiwaniami. W dobrych sklepach internetowych z kawą i sprzętem do jej przygotowania wystarczy kupić prostą kawiarkę, AeroPress lub dripper. Każdy z tych produktów ma wiele zalet, ale ostatni z nich najczęściej kupują te osoby, które uważają, że właśnie on daje największą kontrolę nad każdym etapem procesu parzenia. Mając też dobry młynek z dużymi żarnami oraz czajnik, można przygotować naprawdę pyszny napój.

Jaki dripper wybrać aby uzyskać najlepszy napar?

Znawcy twierdzą, że najlepiej smakuje kawa z ceramicznego lub szklanego drippera. Jednak materiał to nie jedyna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt. Ważny jest także kąt nachylenia ścianek i szerokość otworu. Strome ścianki i niewielki otwór pozwalają na uzyskanie mocnego, złożonego smaku. Jest to proste naczynie, cenione nie tylko przez amatorów, ale i przez profesjonalnych baristów. Poza szkłem i ceramiką do produkcji tego artykułu wykorzystuje się również metal i plastik.

Jaka jest technika parzenia z wykorzystaniem drippera?

Aby zaparzyć smakowitą, pełną aromatu kawę, należy:

  • włożyć papierowy filtr do drippera i ustawić go na filiżance lub kubku,
  • wsypać do wnętrza około 6 g kawy na 100 ml wody,
  • powoli, ruchem okrężnym zalewać kawę wodą o temperaturze nie wyższej niż 95 stopni C,
  • poczekać aż napar ścieknie kroplami do filiżanki.

Wydaje się, że proces ten jest prosty, jednak eksperymentując z grubością mielenia ziaren, ilością kawy oraz temperaturą wody, można uzyskać inny smak i moc naparu. Dlatego wielu kawoszy zmienia coś podczas parzenia, aż uzyskają taki napój, który najbardziej przypadnie im do gustu.

Ile trzeba wydać aby kupić dobry dripper?

Ceny tych naczyń są różne w zależności od firmy, która je wyprodukowała oraz od materiału użytego do produkcji. Nie są one jednak wysokie i każdy może je nabyć. Jeśli i Ty chcesz zyskać smak kawy, który Cię urzeknie, znajdź sklep z dripperami i dokonaj zakupu!