Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Jak starać się o rozwód w Katowicach? Kancelaria adwokacka wyjaśnia

Jak starać się o rozwód w Katowicach? Kancelaria adwokacka wyjaśnia

Zależy Ci na szybkim zakończeniu małżeństwa? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by przyspieszyć termin uzyskania wyroku. Poznaj sposób działania polskich sądów i opracuj dobrą strategię postępowania.

Pozew o rozwód

Warto zwrócić uwagę na precyzyjne dopełnienie wszystkich formalności. Twój pozew o rozwód musi zawierać komplet danych i być zgodny z wymogami sądu. Jeśli tak nie będzie, zostaniesz poproszony o jego uzupełnienie, co opóźni proces wszczęcia postępowania. Już na początku trzeba zastanowić się nad rodzajem wniosku. Najszybciej rozpatrywane są pozwy za porozumieniem stron, gdy rozstające się osoby są skłonne do kompromisów. Niekiedy jednak jeden z małżonków chce orzekania o winie. W takiej sytuacji warto starannie zebrać materiały dowodowe potwierdzające powód rozpadu związku.

Porady prawne i reprezentacja w sądzie

Większość osób rozpoczyna od skorzystania z porady prawnej, której może udzielić kancelaria adwokacka. Rozwody w Katowicach rozpatrywane są w sądzie rejonowym. Jeśli zatrudnisz adwokata, wyręczy Ci w składaniu pozwu. Następnie należy oczekiwać na wyznaczenie terminu rozprawy. W trakcie postępowania rozpatrywane są między innymi kwestie związane z:

  • podziałem majątku,
  • ustaleniem zasad opieki nad dziećmi,
  • ograniczeniem władzy rodzicielskiej,
  • wysokością alimentów.

Do orzekania o winie i ograniczania praw jednego z rodziców konieczne jest zebranie dowodów potwierdzających przemoc oraz stanowienie zagrożenia dla rodziny. Zadaniem adwokata jest udzielenie klientowi wsparcia w uporządkowaniu faktów i zaprezentowaniu ich przed sądem.

Szybka rozprawa rozwodowa

Przestrzegaj powyższych wskazówek, a wpłyniesz na termin uzyskania wyroku sądowego. Dopełnij wszystkich formalności, szukaj kompromisów i przedstawiaj wiarygodne dowody potwierdzające Twoje argumenty w trakcie postępowania.