Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Jak powinien wyglądać kurs włoskiego?

Jak powinien wyglądać kurs włoskiego?

Nauka języka obcego może być łatwa i przyjemna. Wiele zależy od wybranej metody nauczania. Sprawdź, jak szybko zacząć komunikować się po włosku i dlaczego warto zapisać się na zajęcia z native speakerem.

Najlepszy kurs włoskiego

Współpraca ze szkołą językową powinna rozpocząć się od rozeznania potrzeb i umiejętności kursanta. Często wykonywany jest test, który określa poziom zaawansowania ucznia. Następnie należy wybrać rodzaj zajęć. Spotkania z nauczycielem mogą odbywać się stacjonarnie lub przez Internet, grupowo lub indywidualnie. Najważniejsze jest dopasowanie trybu nauki do oczekiwań konkretnej osoby. Dobrym pomysłem jest też określenie celu, jaki ma mieć wybrany kurs włoskiego. Niektórzy potrzebują zajęć dla podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych, inni po prostu pasjonują się kulturą Włoch i chcą sprawnie porozumiewać się z mieszkańcami tego kraju. Zazwyczaj kurs obejmuje dwie lekcje tygodniowo.

Jak działa instytut włoski?

Jedną z najefektywniejszych metod nauczania są zajęcia z native speakerem w instytucie. Włoski szybciej przyswajany jest w obecności lektorów, którzy w naturalny sposób operują językiem i mają regularny kontakt z kulturą Włoch. Dzięki temu są autentyczni, dzielą się ciekawostkami oraz prowadzą z uczniami dialogi, jakie można rzeczywiście usłyszeć na włoskich ulicach.

Lekcje dla osób początkujących dotyczą sytuacji z życia codziennego. Kursanci dowiadują się, jak wynająć pokój w hotelu, porozumieć się z lekarzem i pracownikami lotniska. Gramatyka omawiana jest przy okazji tekstów i odgrywanych scenek. Lektorzy przedstawiają najczęściej używane w języku włoskim słówka i pomagają uczniom przełamać strach przed mówieniem. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający nabyte kwalifikacje. Mogą też kontynuować naukę na wyższym poziomie.

Nowoczesne metody nauki języków

Podoba Ci się język włoski? Zapisz się na zajęcia z native speakerem i korzystaj z ciekawych materiałów dydaktycznych. Ucz się regularnie, a szybko zauważysz efekty. W instytucie możesz skorzystać z profesjonalnych kursów internetowych i stacjonarnych.