Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Technologie

Druk cyfrowy etykiet — dlaczego warto?

Druk cyfrowy etykiet — dlaczego warto?

Jaką technologię oznaczania produktów wybrać? Coraz popularniejszy staje się druk cyfrowy. Sprawdź, dlaczego warto się na niego zdecydować i do jakich rodzajów towarów jest przeznaczony. Zainwestuj w nowoczesną drukarkę ułatwiającą etykietowanie.

Zastosowanie druku cyfrowego

Druk cyfrowy szczególnie polecany jest do znakowania małych partii produktów oraz spersonalizowania etykiet. W przeciwieństwie do metod tradycyjnych, umożliwia wydrukowanie małej liczby grafik w korzystnej cenie. Dzieje się tak, ponieważ nie ma konieczności przygotowywania odrębnych płyt drukarskich i form dla każdego egzemplarza etykiety. Często stosuje się go do oznaczania:

  • lakierów do paznokci, tuszy do rzęs, eyelinerów, kremów i innych kosmetyków,
  • suplementów diety i odżywek dla sportowców,
  • produktów spożywczych w puszkach, słoikach i opakowaniach foliowych,
  • płynów do mycia naczyń, proszków do prania, odświeżaczy powietrza,
  • zapraw, impregnatów, farb i innych materiałów budowlanych,
  • wosków, lakierów, preparatów do czyszczenia felg i karoserii samochodowej.

Ponadto druk cyfrowy etykiet doskonale sprawdza się w tworzeniu tabliczek promocyjnych i informacyjnych. Przedsiębiorca może tanio wytworzyć unikalne grafiki.

Nowoczesne drukarki cyfrowe

Nadruki na produktach muszą być odporne na uszkodzenia. Informacje umieszczone na etykiecie są ważne dla klientów, ponieważ wskazują na przykład na dawkowanie określonej substancji i jej skład. Niektóre towary są szczególnie narażone na wyblaknięcie, starcie lub zarysowanie grafiki. Jest tak na przykład z niewielkimi opakowaniami kosmetyków, które są regularnie brane do ręki przez użytkownika i narażone na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. Druk cyfrowy wyróżnia się dużą trwałością. Ponadto gwarantuje wyraziste barwy i nadaje się do produkcji etykiet dekoracyjnych, które przyciągają wzrok konsumentów i pozwalają wyróżnić się wśród konkurencji. Nowoczesne drukarki są w stanie zadrukować różne rodzaje materiałów i pracują na zaawansowanych projektach graficznych.

Trwałe i ładne etykiety

Postaw na druk cyfrowy, a Twoje etykiety będą trwałe i w korzystny sposób wpłyną na wizerunek marki. Zadbaj o czytelność przedstawianych na nich informacji. Wybierz nowoczesną drukarkę, która tanio przetworzy niewielkie nakłady grafik i będzie łatwa w obsłudze.