Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Do jakich celów można wykorzystać hale stalowe?

Do jakich celów można wykorzystać hale stalowe?

Dobrze prosperującym i dążącym do rozwoju firmom często brakuje miejsca do składowania surowców czy gotowych produktów. Budowa nowych, tradycyjnych obiektów murowanych na ogół nie wchodzi w grę ze względu na czas. Chcąc poznać inne możliwości zapewnienia sobie odpowiedniej przestrzeni, zapoznaj się z artykułem poniżej.

Do jakich celów można wykorzystać oferowane na rynku hale stalowe?

Dążąc do rozwoju gospodarstwa czy firmy każdy rolnik lub przedsiębiorca chce zagwarantować sobie jak najlepsze warunki do działania. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się hale stalowe , które dostępne są u producentów zarówno w postaci gotowych obiektów, jak i zamawianych na indywidualne zlecenie. Nawet gotowe projekty są warte uwagi, ponieważ jest ich tak wiele, że wśród nich z łatwością można znaleźć obiekty:

  • magazynowe,
  • produkcyjne,
  • przemysłowe,
  • sportowe,
  • rolnicze,

a nawet hodowlane. Co więcej, nawet gotowe projekty można optymalizować, dopasowując je do rodzaju działalności. Oczywiście,  hala namiotowa produkowana na indywidualne zamówienie będzie lepiej dopasowana do wymagań inwestora nie tylko ze względu na wyposażenie, ale także na istniejącą już infrastrukturę.

Z jakich materiałów najczęściej buduje się te hale?

Oferowane przez producentów obiekty produkowane są z doskonałej jakości materiałów, gwarantujących ich wieloletnie użytkowanie. To przede wszystkim stal konstrukcyjna zabezpieczona przed korozją oraz różne rodzaje pokrycia ścian i dachów, z izolacją i bez izolacji, w zależności od wymagań klienta. Najczęściej jest to blacha trapezowa, izolowana wełną mineralną lub poliuretanem, zapewniającym izolację cieplną i akustyczną. Rodzaj materiałów w dużej mierze zależy od sposobu wykorzystania danego obiektu. Innej izolacji będą potrzebować hale wykorzystywane np. jako chlewnie czy kurniki, a innej przeznaczone do przechowywania sprzętu rolniczego czy pojazdów.

Jaka jest cena hali stalowej?

Podstawowy koszt budowy hali stalowej można poznać, prosząc o wycenę. Wielu producentów oferuje także specjalne kalkulatory, które prezentują cenę obiektu bez wyposażenia. Wszystkie elementy dodatkowe liczone są indywidualnie, dlatego całkowity koszt realizacji inwestycji klient poznaje dopiero w momencie ustalania szczegółów z projektantami. Większość firm oferuje nie tylko same obiekty oraz ich wyposażenie, ale i kompleksową realizację zlecenia. Chcesz nabyć taki obiekt? Rozejrzyj się w ofertach i poproś o wycenę.