Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Sprzęt AGD

Czym jest dripper i z jakich materiałów może być wykonany?

Czym jest dripper i z jakich materiałów może być wykonany?

Osoby nieposiadające ekspresu, a uwielbiające kawę o wyraźnym smaku i aromacie, mogą zaopatrzyć się w niewielkie i stosunkowo tanie sprzęty do przygotowania tego napoju. Ich zasada działania jest niezwykle prosta, a napar czysty i aksamitny. W dodatku niektóre z nich można zabrać z sobą, udając się w podróż. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki to sprzęt, kontynuuj czytanie!

Jak można zaparzyć pyszną kawę bez ekspresu?

Jest wiele sposobów na uzyskanie smacznego naparu ze zmielonych ziaren kawowca bez dużego i stosunkowo drogiego urządzenia, jakim jest ekspres. W wielu sklepach internetowych można znaleźć rozmaity sprzęt, wśród którego jest też  dripper . Jest on ceniony przez amatorów ręcznego parzenia kawy na całym świecie. Z jego pomocą, używając też dobrego młynka z dużymi żarnami i wody o określonej temperaturze, można uzyskać napar o wielowarstwowym smaku i aromacie.

Z jakich materiałów wykonane są drippery dostępne w sklepach?

Oferta rynkowa jest niezwykle bogata i można w niej znaleźć drippery wyprodukowane z:

  • plastiku,

  • porcelany,

  • metalu,

  • szkła.

Aby napar był esencjonalny i czysty, do środka tego naczynia wkłada się filtr papierowy, który zatrzyma wszelkie drobinki ziaren. Następnie wsypuje się świeżo i dość grubo zmieloną kawę i zalewa ją gorącą, ale nie wrzącą wodą. Napar kroplami spływa do filiżanki czy kubka, jest mocny i roztacza wokół niesamowity aromat. Pełen proces parzenia podany jest w instrukcji dołączonej do naczynia.

Jak wybrać dobry dripper?

Przy wyborze drippera warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość otworu,
  • kształt naczynia,
  • materiał wykonania.

Według opinii fanów tego sposobu parzenia kawy, im mniejszy otwór w tym naczyniu i bardziej stromy kąt nachylenia jego ścianek, tym mocniejsza kawa. Znawcy twierdzą również, że najpyszniejszy napar można uzyskać z dripperów ceramicznych i szklanych.

Jaka jest cena dripperów?

Koszt zakupu tego prostego naczynia jest różny w zależności od materiału wykonania, producenta, kształtu czy rozmiaru. Zwykle jest to kilkadziesiąt zł, ale bywają też droższe modele. Jeśli lubisz dobrą, świeżą kawę i chcesz się nią delektować o dowolnej porze dnia, poszukaj w sieci sklepu z dripperami i złóż zamówienie na wybrany model!