Portal AGD z poradami nt. obsługi, serwisu i naprawy sprzętu AGD: piekarników, kuchenek gazowych i elektrycznych, płyt ceramicznych, zmywarek oraz pralek.

Porady

Czego dotyczy prawo rodzinne? Adwokaci w Warszawie udzielają odpowiedzi

Czego dotyczy prawo rodzinne? Adwokaci w Warszawie udzielają odpowiedzi

Chcesz zakończyć swoje małżeństwo lub otrzymać alimenty na dziecko? Zorientuj się w przepisach prawa rodzinnego. Możesz skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej. Sprawdź, na czym polegają jej usługi i czy trzeba specjalnie przygotowywać się do wizyty u prawnika.

Porady prawne i składanie pozwów

Współpraca z adwokatem rozpoczyna się od konsultacji. Możesz skorzystać wyłącznie z porady prawnej lub zdecydować się na kompleksową reprezentację adwokacką. Do wizyty w kancelarii nie trzeba się przygotowywać, ale warto uporządkować sobie wszystkie fakty związane z daną sprawą i zabrać ewentualne materiały dowodowe. W przypadku rozwodów mogą to być na przykład zdjęcia i zapisy rozmów z kochanką lub kochankiem lub obdukcje lekarskie. Takie dowody niezbędne są do sprawnego orzekania o winie.

Adwokat zadaje klientowi pytania i na podstawie zebranych informacji interpretuje jego sytuację w świetle aktualnie obowiązujących przepisów. Wyjaśnia obowiązujące w Polsce prawo w taki sposób, by klient dobrze je zrozumiał i wiedział, czego spodziewać się na sali sądowej. Jeżeli osoba zgłaszająca się do kancelarii wykaże taką chęć, prawnik może przystąpić do składania pozwu i przygotowania do rozprawy sądowej.

Co wchodzi w zakres prawa rodzinnego?

Przy wyborze prawnika warto uświadomić sobie, że kancelarie prawne mają różne specjalizacje. Niektóre z nich zajmują się głównie sprawami z zakresu prawa rodzinnego, czyli:

  • rozwodami z orzekaniem o winie i bez,
  • ustalaniem zasad opieki nad dziećmi,
  • ograniczaniem lub pozbawianiem władzy rodzicielskiej,
  • zaprzeczaniem ojcostwa,
  • składaniem wniosków o alimenty,
  • przeprowadzaniem podziału majątku w czasie rozwodu,
  • mediacjami między rozwodzącymi się małżonkami.

Jak widać, wielu klientów zgłasza się do kancelarii z pytaniami o prawo rodzinne. Adwokaci w Warszawie zauważają, że większość pozwów o rozwód udaje się pomyślnie rozpatrzyć w sądzie w ciągu co najmniej pół roku. Więcej czasu wymagają sprawy, w których partnerzy nie są gotowi do pójścia na kompromisy i nieustannie dostarczają do sądu nowe materiały dowodowe.

Współpraca z kancelarią prawną

Adwokat zajmujący się prawem rodzinnym udziela porad prawnych związanych między innymi z opieką nad dziećmi, orzekaniem o winie oraz zaprzeczaniem ojcostwa. Przygotuj się do rozprawy i pamiętaj, że w sądzie liczą się fakty. Kancelaria adwokacka pomaga uporządkować dowody i opracować strategię dalszego działania.